Start Lists

  • WDSF World Open Latin
    Mustafa Uretmenoglu - Eylul Ezgi Geveli Turkey
    Kireev Nikita - Sevastianova Vladislava Russia
    Marius-Andrei Balan - Khrystyna Moshenska Germany
    Alexandros Saoulidis - Orha Andreea Alexandra Greece
    Duygun Fatih Demirel - Tuba Etlic Turkey
    Egor Petrov - Anna Argun Russia
    Vasilis Galetsas - Aglaia Kartali Greece
    Andrey Chumachenko - Maria Titova Russia
    WDSF Open Standard
    Onur Donmez - Selin Culcuoglu Turkey
    WDSF Youth Open Standard
    Semen Ezhov - Marianna Butuzova Montenegro
    Samet Cantürk - Mine Irmak Selek Turkey
    Vladislav Abushenko - Ivanna Solomakha  Russia 
    WDSF Youth Open Latin
    Alexandros Saoulidis - Orha Andreea Alexandra Greece
    Kireev Nikita - Sevastianova Vladislava Russia
    Vladislav Abushenko - Ivanna Solomakha  Russia 
    Vasilis Galetsas - Aglaia Kartali Greece
    Under 21 Open Standard
    Semen Ezhov - Marianna Butuzova Montenegro
    Under 21 Open Latin
    Kireev Nikita - Sevastianova Vladislava Russia
    Junior II Open Standard
    Samet Canturk - Mine Irmak Selek Turkey
    Danil Kirianov - Kseniia Khvoshchevskaia  Russia  
    Nikola Popovic - Andrea Savanovic Serbia
    Junior II Open Latin
    Danil Kirianov - Kseniia Khvoshchevskaia  Russia  
    Nikola Popovic - Andrea Savanovic Serbia
    Junior I Open Standard
    Ibrahim Baran Yazici - Gunes Su Kartal Turkey
    Konuralp Demir - Nazlı Akıner Turkey
    Richard Eric Rinne - Kristiin Soorumaa Estonia
    Junior I Open Latin
    Ibrahim Baran Yazici - Gunes Su Kartal Turkey
    Konuralp Demir - Nazlı Akıner Turkey
    Richard Eric Rinne - Kristiin Soorumaa Estonia
    Junior Basic Standard
    Danil Kirianov – Kseniia Khvoshchevskaia  Russia  
    Junior Basic Latin
    Danil Kirianov – Kseniia Khvoshchevskaia  Russia  
    Juvenile II Open Standard
    Ibrahim Baran-Yazici - Gunes Su Kartal Turkey
    Konuralp Demir - Nazlı Akıner Turkey
    Juvenile II Open Latin
    Ibrahim Baran Yazici - Gunes Su Kartal Turkey
    Konuralp Demir - Nazlı Akıner Turkey
    Salsa One Dance
    Stefanos Rammos - Konstantina Fotou Bachata Pro Dancers Studio Thessaloniki
    Stefanos Rammos - Konstantina Fotou Kizomba Pro Dancers Studio Thessaloniki
  • ALL LADIES LATIN BALKAN CHAMPIONSHIP
    JUVENILE II       
    Mirror Best Dance Kavala Greece
    Cats Best Dance Kavala Greece
    Despacito Aurora Belgrade Serbia
    JUNIOR I      
    IDA Girls İzmir Dans Atolyesi İzmir Turkey
    JUNIOR II      
    Students Best Dance Kavala Greece
    Krepkyi Oreshek Krepkyi Oreshek Novosibirsk Russia
    YOUTH      
    Sinavlia Best Dance Kavala Greece
    Hit the dance floor Aurora Belgrade Serbia
    ADULT      
    Queens Street Shadows Athens Greece
    SALSA
    Alma Nueva Rueda de Casino Politistikos kai Morphotikos Syllogos Philyrou Thessaloniki
  • LATIN 3 DANCE (Ch, Rb, Jv)
    JUVENILE I      
    Kyratsou Evelina    Best Dance   Kavala
    Skakia Katerina   Best Dance Kavala
    Broukaki Vasia   Best Dance  Kavala
    Galetsa Stratoula   Best Dance  Kavala
    JUVENILE II      
    Balim Naz Caliskan   Stardance Ankara
    Dimitriadoy Pisti Theofilia   Best Dance  Kavala
    JUNIOR I      
    Ipek Ozyigit   Stardance Ankara
    Veronika Chebykina   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Gianaki Leni   Best Dance Kavala
    Ceren Okutan   Stardance Ankara
    Broukaki Korina   Best Dance Kavala
    Doulgeridi Anna   Best Dance Kavala
    Ruban Zenia   Best Dance Kavala
    JUNIOR II      
    Veronika Chebykina   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Daria Kashirova   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Alena Luneva   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Tatyana Khlan   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Daria Burtseva   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    LATIN 1 DANCE (Sb)
    JUVENILE I      
    Kyratsou Evelina    Best Dance   Kavala
    Skakia Katerina   Best Dance Kavala
    Broukaki Vasia   Best Dance  Kavala
    Galetsa Stratoula   Best Dance  Kavala
    JUVENILE II      
    Balim Naz Caliskan   Stardance Ankara
    Dimitriadoy Pisti Theofilia   Best Dance  Kavala
    JUNIOR I      
    Ipek Ozyigit   Stardance Ankara
    Gianaki Leni   Best Dance Kavala
    Ceren Okutan   Stardance Ankara
    Broukaki Korina   Best Dance Kavala
    Doulgeridi Anna   Best Dance Kavala
    Ruban Zenia   Best Dance Kavala
    JUNIOR II      
    Veronika Chebykina   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Daria Kashirova   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Alena Luneva   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Tatyana Khlan   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    Daria Burtseva   Krepkyi Oreshek Novosibirsk
    CONTEMPORARY (ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΧΟΡΟΣ)
    JUVENILE      
    Xenia Dangouli   SportsCenter Komotini
    Stavroula Mantzourani   SportsCenter Komotini
    Evangelia Tsani   SportsCenter Komotini
    Anna Sismani   SportsCenter Komotini
    ADULT      
    Stella Papadokokolaki   SportsCenter Komotini